PO pro práci s dětmi má na starost organizaci práce s dětmi a rodinami na úrovni seniorátu. V současné době jde především o setkávání /vzdělávání/ učitelů Nedělní školy a přípravu programu pro děti při každoročním seniorátním setkání.

 

Od r. 2016 pracuje poradní odbor ve složení:

Jan Jun (předseda) Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Adéla Gabrielová (Olomouc)

Jarmila Klapková (Prostějov)

Jana Grollová (Ostrava)

 

Vize

Poradní odbor (dále POD) by chtěl každým rokem uspořádat pro učitele NŠ a pracovníky s dětmi MSSjarní seminář nebo workshop. Chceme tak umožnit další vzdělání, ale také sdílení zkušeností, radostí a strastí, osobní setkání, povzbuzení k další práci. Semináře bychom chtěli uspořádat pokaždé v jiném sboru, jelikož je seniorát velmi rozlehlý, aby účastníci měli bližší dojezdovou vzdálenost. Uvítáme pozvání do sborů, kde je možné setkání uspořádat. Jarní setkání se uskutečnilo v Prostějově v sobotu 2. 4. 2016. Program připravila Jana Hofmanová, farářka ve Šternberku. Přijelo 20 účastníků (+ 8 dětí).

Podpora setkávání dětí v rámci seniorátu, církve je důležitá nejen pro děti z malých sborů. Chceme, aby se děti seznámily i v rámci církve. Budeme se snažit šířit informace pro sbory, kde se konají např. tábory pro děti, kde je možné přihlásit také děti z jiných sborů. Nyní např. Ostrava. Dříve se konaly také společné dovolené pro rodiny s dětmi, organizace takového setkání však v současné době není v silách POD. Dříve se také konala seniorátní setkání rodin s dětmi v červnu, ale v současné době se každoročně v červnu koná seniorátní den. Chtěli bychom se podílet na přípravě programupro děti v rámci seniorátního dne, aby děti nebyly jen hlídány a odloženy. Letos se seniorátní den bude konat v sobotu 18. 6. v Zábřehu.

Chtěli bychom informovat učitele NŠ o chystaných akcích, pomůckách pro výuku... Díky seniorátní kurátorce jsme získali kontakty na učitele NŠ v našem seniorátu, což nám umožní oslovovat učitele NŠ přímo. Nezřídka se stává, že učitelé při ohlášení v kostele zrovna učí, informace o seminářích se k nim dostane pozdě nebo vůbec.

 

Doporučujeme

Celocírkevní seminář pro učitele NŠ a pracovníky s dětmi, který se koná pravidelně každým rokem první sobotu v listopadu. Místa konání se střídají (Čechy x Morava), v roce 2015 byl seminář v Plzni, letos by se tedy mohl konat na Moravě (Brno, Olomouc,?). Struktura semináře: dopoledne pobožnost, hlavní přednáška, oběd, odpoledne workshopy po skupinách (různá témata pro různé věkové kategorie, zájmy). Vždy je seminář velmi dobře připraven.

S dětmi na cestě víry – dvouletý kurz pro učitele NŠ a pracovníky s dětmi v církvi, skládá se z osmi víkendových setkání během dvou let. Fundovaní přednášející, témata biblistiky, katechetiky, psychologie, pedagogiky, ... pořádá oddělení výchovy naší církve. V září 2015 byl zahájen druhý běh tohoto kurzu (http://katecheze.evangnet.cz/clanky/kurz-s-detmi-na-ceste-viry)

Katecheze – webové stránky naší církve na téma katecheze - katechetické příručky, tipy na knihy, vánoční a jiné divadla, přípravy pro mládež, pozvánky.

 

Letní tábory v MSS 2016

 Termín

 Kde

 Pořádá

 Kontakt

 Poznámka

 16. - 23. 7.  Tyra  ČCE Český Těšín  Jaroslav Sabela, 603 484 296  pro děti 10-13 let
 23. - 30. 7.  Podlesí u Budišova   ČCE Odry  Radek Hanák, 731 174 641   téma: Supermani dávnověku
 23. 7. - 3. 8.  Hošťálková  ČCE Opava   Hanka Plachá, 739 726 080  téma: Vesmírná Odysea 
 24. - 31. 7.  Březiny v Kateřinicích   ČCE a RR Hodslavice  Lukáš Sulovský, 777 043 083  
 31. 7. - 13. 8.  Spálov  ČCE a RR Hodslavice  Tomáš Kyselý, 605 218 300  téma: Rychlé šípy
 1. - 5. 8.  Český Těšín  ČCE Český Těšín  Jiřina Černá, 776 072 006  příměstský tábor pro děti 3-6 let
 4. - 15. 8.  Podlučná, pod Spálovem  YMCA Suchdol  Vanda Kuzmiaková, 608 164 803  téma: Stvoření světa
 14. - 21. 8.  Pustá Rybná  ČCE Prostějov a Proseč  Lukáš Klíma, 608 054 457